TROCHA HISTERIE

Takže, hrajem tak asi od roku 95 a to velice sporadicky. Naše "závratná kariéra" je totiž naneštěstí neustále atakována všemožnými podivnými událostmi. Tak nejdřív nám na prvním koncertě vyhořel počítač a trochu vytekl. Nehráli jsme asi pět mesíců, než to kupodivu jeden Einsteinův levoboček spravil. Pak to nějakou dobu celkem šlo, jedinými nepřáteli umění nám byli pouze nečekaní večírci a to asi tak pětkrát týdně. Přesto jsme se ale nevzdávali. V září 95 nám vyšla skladba Raveheads Mania na CD kompilaci Homeless. Tuto kompilaci obsahující tvorbu čtrnácti víceméně bezprizorných kapel ze Zlína a okolí si tyto kapely vydaly samy, protože správně pochopily, ze tam kde se z hospod dělají banky, na kulturu nikdy peníze nezbudou.
CD jsme křtili s Pastrňákem na břehu otrokovského jezera a když hrál TH v jednu v noci, byla tuhá zima a všude mlha i bez mlhostroje. V dubnu 96 jsme se zůčastnili soutěze NRG a odehráli jsme v pražském Rock - café v pořadí čtvrtý koncert v historii kapely. Zdálo se, že je vše na dobré cestě až do května, kdy se náš kytarista Petr hrubě vysekal na kole a urval si rameno. Doktoři mu do masa nastrkali pár centimetrů nerezového drátu a nařídili mu tříměsíční klid, o kytaře ani nemluvě. Vypadal jako android, až jsme měli s Wickim chuť mu na ty dráty trčící ze svalů připojit nějaký užitečný elektronický obvod. I když se Petr uzdravil celkem rychle, ztratili jsme další měsíc, atd. atd. Prostě samý trabl. Taky neustále bojujem s nedostatkem financí, protože jsme muzikanti a ne třeba sportovci, kteří si na sponzory nemůžou stěžovat. Na druhou stranu jsme velice perspektivní a snaživá, mladá, dravá kapela, do které by se určitě někomu vyplatilo vrazit peníze. Fantazii podnikatelů se meze nekladou....
Naše tvorba se skládá z rychlých a někdy i tanečních skladeb, na nichž je zejména patrný hutný elektronický podklad. Dále se v nich výrazně projevuje energická zkreslená kytara a celý ten hypnotický soubor zvuků je zastřešen obtížně definovatelným zpěvem - místy i vícehlasým. Texty souboru Třeskot Hlav jsou buď české, nebo anglické a to bez ohledu na to, co zrovna v danou chvíli ve světě letí. Děje textů popisují naše zažítky ze života a to jak deního, tak nočního. Ukázky textů - trocha poesie

 

Vystoupení TH na " Bartošáku! " přerušila po páté skladbě rozzuřená výčepní. Zmocnila se mikrofonu a ječivým hlasem akci rázně ukončila. Nějaký opilec jí prý rozflákal popelníky v hospodě. Křičela že nechápe proč je tu 200 lidí a tři kapely, když to měla být menší oslava narozenin. My jsme zas nechápali, proč je tak vytřeštěná. Nicméně v hraní jsme už ten večer nepokračovali.

Bez záruky: Na dívčím záchodě v R.C. Golem byla při koncertě skupiny Vanessa Gun zachycena zpráva že Třeskot Hlav jsou dobří.

30. 5. 97 opět ve zlínské Ebole (GOLEM), TH vystoupili v dalším díle prezentační akce HOMELESS. Vystoupily zde také další regionální kapely a to : legendární JARNÍ ÚNAVA, dále HURDISOVY DOMY,
BAD DRUG a VAŠKŮV VĚŠÁK.

Třeskot Hlav připravil na toto vystoupení několik překvapení:
1. Vystoupení nezačalo jako obvykle nějakým elektronickým nářezem, nebo vrtačkou, ale naprosto překvapivě naživo hranou bigbítovou verzí skladby YZZER. TH kteří obstarali bicí, kytaru a zpěv, si pozvali navíc naprosto živého basáka.
Hostem byl
Hynek Sedlák - dlouholetý spolupachatel otrokovického undergroundu. Se členy TH se zná už ze starších společných projektů jako např. Microducks from Space, Violet Syndrom nebo No name.

2. Chtěl s námi hrát čert, ale pak nám nastrčil ženskou. Poprvé v historii s námi zpívala Aneta a bylo to jaksepatří animální. Málokdo zůstal suchý. Aneta má nejsilnější hlas z celé hospody a není proto divu, že se naše cesty spojily. Do budoucna s ní rozhodně počítáme.