Čtěte Vystaveno 20. 10. 1997 [ kodovani ] Psát můžete na adresu: brabec@zln.cz . Nadávky mailujte na horka@zln.cz

Co zde můžete
(ale nemusíte) najít:
Pokud jste nečetli starší čísla , jsou tady pro Vás :

Editorial

Je 21. prosince 1997. Za hodinu, tedy v 21:04 začne regulérní kalendářní zima a já ráno pojedu trávit vánoce za maminkou, která má jedinou vadu: nemá doma ani počítač, natož Internet. A tak rychle píšu Editorial, abych ještě do vánoc vyšel, bude-li ovšem František v práci v pondělí či v úterý. Jak ho znám, bude tam i na svatvečer. Tak tedy, co vás v tomto čísle čeká:

Juniora jsem vynechal úplně, protože se v Ostravě prý pokračuje na přepisu soutěžních příspěvků z letošní Literární soutěže, takže počítejte se speciální přílohou po Novém roce v novém roce. (Všiměte si, že vím, kdy psát malé a kdy velké písmeno). Stejně tak jsem tentokrát, z ryze časových důvodů vynechal samizdat a zelené vavříny. Ale jinak bude všeho pravidelného v rubrikách dosyta a dokonce přijde i něco navíc.

Toto číslo by mělo být poněkud vánočně novoroční, ale politice jsem se nevyhnul v rubrice Co chci říci , kde tentokrát naprosto nefabuluji, ale líčím svou rozmluvu s jedním spřáteleným senátorem za ODS.

Drobné zboží tentokrát věnuji povídce vysloveně vánoční a to tak, že mé vlastní, drobné, letošní.

Rozhovor, který zařazuji v prosinci je aktuální hned z několika důvodů. Jednak je z knihy, která právě vychází, a kde jsem autorem tří (alespoň pro mne) zajímavých rozhovorů s bratry Ebeny, jednak má Kryštof Eben na Šťedrý den narozeniny a to 43. a jednak je to zase ona vzácná krásná kombinace kumštýře (muzikant) a vědce-výzkumníka (statistik). Rozhovor se pravda točí spíš kolem vědy než kolem muziky, ale pan vydavatel Horka statistiku učil dokonce na vysoké škole, takže proč bych mu neudělal radost k vánocům, že?

Knihu jsem si vybral také pokud možno s duchovním přesahem - Jandourkův rozhovor s tomášem Halíkem - Ptal jsem se cest. Zařadil jsem do recenze i celou (nejkratší) desátou kapitolu s úvahami o mystice, víře, světě, modlitbě a myšlení, které snad potěší i nekatolíky (a možná je snesou i méně tolerantní bratři ve víře římskokatolické. Celou recenzi jsem pojal dost osobně, komparatisticky se sebou.Kniha pro mne - Ptal jsem se cest, je opravdu z toho zajímavějšího, co jsem letos potkal.

Deska, kterou vám doporučím je asi zařaditelná do škatulky world music, tedy prolínání různých kultur. Sešli se na ní Pavlica a jeho Moravští Slováci s japonským světoběžníkem Yas-Kazem. Svítání je prostě další nářez v tomto roce.

Klasická součást Magazlinu - Textáze, překvapí čtenáře Folk&Country tím, že jsem musel dočasně přeskočit jeden díl, abych vcydal k vánocům texty vánoční. Všechno doženu po novém roce.

A teď ty dvě nové a mimořádné rubriky. Ta první je nic moc, ale když už jsem to napsal - tedy jde o takovu vánoční povídkuZpívání u jesliček, kterou jsem ukončil svůj seriál hudebnícxh apokryfů pro časopis HITBOX.

Ta druhá, to je ovšem lahůdka. Vylákal jsem kdysi z Marka Ebena jeho památeční novoroční přípitek, tak kdyby v televizi mluvil nějaký oprudent, přečtěte si tento: Přípitek .
No a to je všechno. V lednu zase stračím 2x v Rozhlase 10. a 31. tuším, jsou-li to soboty. Jinak radši moc nevystupuju, je zima a vlaky budou jezdit kdoví jak. Každopádně vám všem, kteří jste zabloudili na tyto stránky, přeji požehnané prožití svátků vánočních a mnoho štěstí v novém roce.Jiří moravský Brabec
Copyright (c) 1996, Zlin Net a.s.
All rights reserved.