Čtěte Vystaveno 20. 10. 1997 [ kodovani ] Psát můžete na adresu: brabec@zln.cz . Nadávky mailujte na horka@zln.cz

Co zde můžete
(ale nemusíte) najít:
Pokud jste nečetli starší čísla , jsou tady pro Vás :

Editorial

Když jsem se minule omlouval za zdržení, myslel jsem, že jsem již dosáhl hranice své nespolehlivosti. Nikolivěk. Na přelomu srpna a září jsem si instaloval Windows 95 a rozhodil si tím mašinu na delší dobu. U druhé mi pak klekl ventilátor, takže trpí samovypínáním, neboť se přehřívá. Pak, než jsem stačil dát vše do pucu a vystavit zářijové číslo, odjel jsem do lázní. Po návratu jsem chytil nějakou virózu a do toho musel dodělávat knihozpěvník Ebenů. Takže najednou je půl října v nenávratnu a já smolím zářijové číslo. Tedy skluz přímo mistrovský.

No konečně jsem cosi jaksi dodělal. Takže bohužel zde tento měsíc nenajdete Zelené vavříny. Jsa v lázních, nebyl jsem u vyhlašování výsledků Trapsavce a organizátoři mi je zatím neposlali poštou. Jinak jsem vyřadil i Magsyas spojiv rubriku s Juniorem . Je poněkud erotický protože ukazuji některé texty 15-16 let starých účastníků ostravské literární soutěže.

Do rubriky Co chci říci jsem zařadil svůj zážitek s tím, jak vymámit na Českých drahách vrácení přípladku na EuroCity, pokud vám jejich vinou ujede před nosem. Pokud si myslíte, že to je úplně jednoduché, budete možná překvapeni.

Zážitek z lázní se svým spolubydlícím, který dokazuje, jak je někdy těžké se domluvit, je opravdu jen krátkým příběhem. Proto patří jasně do rubriky Drobné zboží

Rozhovorů mám už celkem zásobičku, do tohoto čísla jsem vybral rozhovor s Honzou Vyčítalem, který zde dokonce bude vystaven o pár dní dříve, než se objeví mírně zkrácený v tištěné podobě v HITBOXu. Rozhovor možná potěší nejen countrymany, ale obsahuje i zamyšlení nad národní povahou.

O tom je vlastně i Samizdat v tomto čísle, tentokrát skutečný politický samizdat ze současných dnů. Je to svěží dílko hodného komunisty ve výslužbě, dokazující, že se nezměnili ani zbla.

Knihu jsem si tentokrát vybral od Singera a je jak politická, tak erotická, tedy mezi oběma p´ply tohoto čísla. Jde o jeho stylizovanou autobiografii Láska a vyhnanství, a je to další z knih, které poslouží stejně dobře ve vlaku jako večer v posteli. Příjemné vyprávění, které nám možná umožní přehodnotit naše vědomosti o meziválečné střední Evropě a naše názory na to, co dělá intelektuála intelektuálem.

Deska, která mne zaujala je vlastně dvojdeska a myslím, že zatím česká nahrávka roku. Bittová-Václavek - Bílé inferno stylově těžko zařaditelná akustická záležitost, meditativní a emocionální, moc, moc pěkná věc.

Nu a klasická součást Magazlinu - Textáze, tedy to, co mi přišlo do Folk&Country z celé republiky jako příspěvky adeptů textařiny na zadané téma, je tentokrát taky pěkně erotická. Jde o příspěvky ve volném tvaru na téma Erotická píseň o naplněné lásce.


V dohledné době vystupuji 30. října v Šternberku (poslechový pořad), 2. 11. jsem na křtu nového alba Asonance, 22. listopadu vystupuji v Břestku na folkové přehlídce pro svatou Cecílii a konečně 3, 12, jsem na křtu CD Slávka Janouška Tancuj a zpívej v Brně, kde oslavím svůj 50 text na desce. Mějte se zatím hezky.
Jiří moravský Brabec
Copyright (c) 1996, Zlin Net a.s.
All rights reserved.