Čtěte Vystaveno 7.8.1997 [ kodovani ] Psát můžete na adresu: brabec@zln.cz . Nadávky mailujte na horka@zln.cz

Co zde můžete
(ale nemusíte) najít:
Pokud jste nečetli starší čísla , jsou tady pro Vás :


Pokud si chcete pokecat, MagChat je tu pro Vás.

Editorial

Laskavý čtenáři, promiň zdržení. Tradiční zdržení. Nu, přišla velká voda, nám se pravda v Kuřimi vyhnula, ale varovali, že ta ve vodovodu se nedá pít, odjel jsem tedy na Vrchovinu psát texty. Nějaké si u mne zadal Ivo Viktorin pro původní AG Flek. Něco jsem vypotil, volal, že se mu to sice líbí, ale že to není pro Táborskou to typově pravé, tak jestli se nebudu zlobit, že by k tomu třeba udělal nové melodie a dal to Martinové. Když se to povede.

Výsledkem tedy bylo, že jsem možná napsal texty, ale nemaje přístup k počítači, nemohl jsem chystat magazlin. Potom jsem vyrazil ještě na týden s Kudrnou, o čemž se můžte dočíst v Letních řečech (rubrika Co chci říct).

Poněkud nevážně se zamýšlím nad současným Mistrovstvím světa v erotice, pardon atletice (Rubrika Drobné zboží). Pokud se o ní chcete dozvědět víc a seriozně, je adresa www.iaaf.org

Potíže jsem měl s Rozhovorem - doufal jsem, že se pochlubím některým ze svých hovorů s bratry Ebeny do připravované knížky - zpěvníku, ale nejsou dosud autorizovány, takže snad příště. Musel jsem tedy sáhnout do archivu a vybral jsem povídání s Jaroslavem Velinským, které jsem pravda učinil už loni, ale které se, myslím, povedlo, dokonce i Kid mi říkal, že dokud si to nepřečetl, netušil, že je tak chytrý.

Knihu jsem si tentokrát vybral od Nadolného, jmenuje se Objevení pomalosti, a je to klasická příjemná a přemýšlivá beletrie, vhodná do vlaků, neboť pochopíte, že čekání na spožděný spoj nic neznamená.

Deska, která mne zaujala je prvotina skupiny Lehká noha a je to stylově neco mezi blues, zydeco a cajunem. I ona se hodí k létu. Naopak z desky Grošáků Nebeskej lístek jsem si vybral pro Magsyas krásnou ukázku textu o ničem, abych potěšil ty, kteří se radují z cizího neštěstí.

Nu a klasická součást Magazlinu - Textáze, tedy to, co mi přišlo do Folk&Country z celé republiky jako příspěvky adeptů textařiny na zadané téma, je tentokrát taky letně ptákovská. Je to textování na Samsonovu Polohrubou mouku a je o zviřátkách.

Do útrob svého druhého počítače jsem sáhl, abych vydoloval pro Samizdat dosud nevydanou povídku Myšáka Illy. Když píšu tyto řádky, tak čekám na e-mail, který mi má dopravit od mého čtrnáctiletého synovce (o jeho alotriích píšu v minulém čísle Magazlinu) ukázku jeho literárních pokusů. Jsou ovlivněny četbou Tolkiena, hraním Dračího doupěte a snadnou dostupností počítače, na kterém se tak hezky píše. Takže pokud tato rubrika nebude čitelná od začátku, sorry, někde se cestou ztratila povídka od Juniora. Nu a konečně do Zelených vavřínů jsem zařadil zajímavé básničky, které uspěly na Trapsavci 1995. Letoční výsledky budou koncem září. Vzhledem k tomu, že mám v září jet do lázní na cukrovku (ne trhat, léčit), budu se snažit vydat srpnové číslo na přelomu srpna a září, zářiové na konci září a v řijnu a listopadu to stáhnout tak, abych prosincové nedatloval na Silvestra. Ale kdybych nestíhal, promiňte, jsem taky jen člověk.
Folkaři mne mohou v srpnu spatřit 8. - 9. uvádět na Svojanově, 10. v Telči, 16. v Hrušovanech nad Jevišovkou 22. a 23. ve Žďáře nad Sázavou, 29. a 30. v Mohelnici a 31. na Slovensku v Trnavě. Když tam přijdete a koupíte si vstupenku, bude mít pořadatel na honoráře a já na ten lázeňský pobyt.
Jiří moravský Brabec


Literární soutěž

Dům dětí a mládeže v Ostravě vyhlašuje další ročník literární soutěže.
Soutěž je vypsána v žánrech poezie a próza.
Věkové kategorie jsou 16-20 let a 20-25 let.
Rozsah prací nesmí překročit 10 stran textu.
Příspěvky musejí být díla dosud nepublikovaná v oficiálním tisku (publikace ve školních časopisech, samizdatem či Internetem nevadí).
Příspěvky se posílají ve třech exemplářích a nevracejí se.
Adresa: DDM, OSTRČILOVA 19, OSTRAVA 1, PSČ 702 00
Tel.: (069) - 6211822 (p. Diváková)
Uzávěrka soutěže je 30. 9. 1997.
Vyhlášení výsledků proběhne 14. listopadu 1997.
Oceněné práce budou odměněny hodnotnými cenami.
Pořadatel si vyhražuje právo vítězné práce zveřejnit pomocí Internetu.
Copyright (c) 1996, Zlin Net a.s.
All rights reserved.