Vystaveno 22.6.1997 [ kodovani ] Psát můžete na adresu: brabec@zln.cz . Nadávky mailujte na horka@zln.cz

Co zde můžete
(ale nemusíte) najít:
Pokud jste nečetli starší čísla , jsou tady pro Vás :

Editorial

Laskavý čtenáři, promiň zdržení. Ale konečně přinášíme třetí číslo našeho magazlínu. Najdete zde zase většinu tradičních rubrik. Konkrétně v Textázi nabízím pokusy účastníků této soutěže, kterou vyhlašuji v časopise Folk&Country, tentokrát na téma vzorná trampská píseň na nápěv Hučky.
Rozhovor vám tentokrát přiblíží kapelníka Kamelotu Romana Horkého a vyšel mi před pár dny v knížce - zpěvníku této kapely.
Knížka pro mne je tentokrát z žánru fantasy, jmenuje se Malí bohové a napsal ji Terry Pratchett. Potěší ty, kteří se rádi zasmějí parodii na filosoficko-teologické tahanice.
Deska pro mne se jmenuje rastakayakwanna a natočily jí Buty. A už láme obchodní rekordy, šplhaje po žebři za příčkou příčku.
Magsyas , zabývající se nepříliž hodnotnou literaturou vám dnes přináší pod názvem Múzy a ekologie (1) Truchlohra dva ekologické texty z letošního ročníku soutěže písní s touto tematikou (Cantata natura).
Ve Vavřínech proto nabízím jiné ekologické básně, vítězné příspěvky soutěže Trapsavec 1993 ze svého archivu. Název je podobný Múzy a ekologie (2) Žužlání si.
Probádáváním archivu (často něco hledám) jsem našel i další pěkný samizdat, pojednává o opuštěných klavírech, napsal jej Milan Štědra před asi tak 12 lety a je to mikropovídka ze sbírečky útlé ale milé.
Na blížící se vysvědčení bych rád poukázal prostřednictvím povídky, která se hemží jedním sprostým slovem (jak říkají angličané 4 letter word), které vám teď a zde neprozradím, je ovšem v nadpisu příslušného literárního útvaru, zde tedy odkaz nazvu jen "dvojka z mravů".
Do rubriky Co chci říct jsem zařadil svůj další neúspěšný souboj s úřadem, tentokrát se zdravotní pojišťovnou všeobecnou a zvláštní zároveň. Příběh se jmenuje Jak mě dostali zdravotníci.
Do rubriky Drobné zboží pak zařazuji příběh jedné známé, která se potkala během pár minut se dvěma úchyly. Příběh se jmenuje Neohrožená policie. Nu a to je v této chvíli všechno. Mějte se hezky a pokusím se příští číslo vypravit nejpozději do 20. července, i když možná to vyřeším prázdninovým dvojčíslem a pak už budeme vycházet včas.
Ještě jedu veselou příhodu: Byl jsem za kmotra nemluvněti. Rodiče byli romantici, a tak jsme dítě nesli do kostela tři kilometry přes les (no, dva určitě) v náručí, aby to bylo oduševnělé. Dítě se nadýchalo lesního vzduchu a usnulo jako brouček. Křest jsme měli jako extra obřad, tedy jediné dítě, jediné příbuzenstvo, jediní čumilové. Farář využil situace a dlouho mluvil. Velmi dlouho. Dítě spalo. Já ho držel. Po půl hodině mi začaly dřevěnět ruce. I modlil jsem se: "Pane Bože, shlédni na toto dítě, na Ondřeje Jiřího, jak to neviňátko sladce spí, ani nedutá, učiň zázrak a probuď jej, ať řve hlasem tuřím, a farář to zkrátí, nebo mi ruce zajisté upadnou." Dítě řvát nezačalo, farář to nezkrátil, ale mně ruce neupadly. Bůh tedy učinil jiný zázrak, než který po něm byl požadován. Neboť je všemohoucí. Amen.
Jiří moravský Brabec

Literární soutěž

Dům dětí a mládeže v Ostravě vyhlašuje další ročník literární soutěže.
Soutěž je vypsána v žánrech poezie a próza.
Věkové kategorie jsou 16-20 let a 20-25 let.
Rozsah prací nesmí překročit 10 stran textu.
Příspěvky musejí být díla dosud nepublikovaná v oficiálním tisku (publikace ve školních časopisech, samizdatem či Internetem nevadí).
Příspěvky se posílají ve třech exemplářích a nevracejí se.
Adresa: DDM, OSTRČILOVA 19, OSTRAVA 1, PSČ 702 00
Tel.: (069) - 6211822 (p. Diváková)
Uzávěrka soutěže je 30. 9. 1997.
Vyhlášení výsledků proběhne 14. listopadu 1997.
Oceněné práce budou odměněny hodnotnými cenami.
Pořadatel si vyhražuje právo vítězné práce zveřejnit pomocí Internetu.
Copyright (c) 1996, Zlin Net a.s.
All rights reserved.