Vystaveno 8.5.1997 [ kodovani ] Psát můžete na adresu: brabec@zln.cz . Nadávky mailujte na horka@zln.cz

Co zde můžete
(ale nemusíte) najít:
Editorial


Duben se nám pomalu překuluje ke květu a já dodělávám druhé číslo našeho Magazlínu. To první si asi někteří z vás našli a já jsem docela zvědavý, jak to půjde dál.
Duben je hnusný měsíc, neboť jsem všechny víkendy strávil služebně na přehlídkách folkových zpěváků, o tom co se mi tam stalo, si můžete přečíst zde.
Ve volných cvílích jsem pak četl příspěvky do literární soutěže Trapsavec, které jsou ale až do září tajné, takže vám je zatím nenabídnu. Nu, ale dočkejte času.
Přesto vám mohu nabídnout v Textázi 2 120 pětiverší, které napsali různí autoři - čtenáři Folk&Country na dané téma Karla Kryla. A jako nášup vám nabízím nejen 52 slok které napsal sám K. K., ale i faksimile jeho rukopisu panenky s pořadovým číslem 53.
Ve svých recenzních rubrikách vám nabízím knihu Konrada Lorenze - Odumírání lidskosti a mám pocit, že bych vás měl ujistit, že čtu i normální beletrii, nejen těžká dílka.
Z posledního dubna na prvního května se slaví pohanský svátek Beltine, který se právě chystám uvádět (v Rosicích u Brna) a proto jsem vybral desku poněkud keltskou, byť i většina autorů jsou Češi. Jde o Černé ovce, které myslím v tom nejlepším navazují na Kolej Yestrday, na níž se podíleli tíž tvůrci.
A jako počteníčko nabízím jeden ze svých hudebních apokryfů, které jinak píšu pro HITBOX, ale tento je alespoň dosud nezveřejněný.
Pochopitelně, že jsem zařadil i rozhovor, tentokrát s exzlíňákem Wabi Daňkem. Ten už sice ve zkrácené podobě vyšel, ale tahle je asi o třetinu delší a objeví se (snad) až v knížce.
Rozhodl jsem se zavést další literární rubriku, která by se mohla střídat s juniorem, případně vavříny - a to samizdat. Měly by se zde objevovat ukázky z ineditní literatury, kterou prostě v knihách nekoupíte, ale která laskavou péčí autorů a jejich přátel stále vzniká. Tentokrát to bude dílko L. Staňka.
Jinak nám zatím nikdo neposlal oznámení, že chystá literární či hudební soutěž, takže rubriky zejí prázdnotou. Je to na vás. Stačí jen poslat oznámení, podmínky účasti a u literárních soutěží nám nabídnout vítězné práce k virtuální publikaci.
A na závěr mi dovolte ocitovat větičku, kterou mne okouzlila kapela Dřevorubcovy boty:


Noha nohu mine
mina nohu nemine


Když dá zdraví (zlobí, potvora) tak někdy v půli května by mohlo vyjít třetí číslo, to první je zde.
Váš Jiří moravský Brabec
Copyright (c) 1996, Zlin Net a.s.
All rights reserved.