Čtěte Vystaveno 20. 12. 1998 [ kodovani ] Psát můžete na adresu: brabec@zln.cz . Nadávky mailujte na horka@zln.cz

Co zde můžete
(ale nemusíte) najít:
Pokud jste nečetli starší čísla , jsou tady pro Vás :
Navíc máme i index, kde si můžete najít všechny odkazy na jednotlivé rubriky
 • Index
 • Editorial

  V roce 1997 jsem stihl vydat sedm čísel Magazlínu, neboť jsem začínal až někdy v květnu. V roce 1998 jsem stihl vydat rovněž sedm čísel Magazlínu. Z toho je patrno, že čas jsoucí k dispozicici nehraje roli, nebo že letošní rok byl kratší nebo cokoliv jiného. Jak postmoderní! Jinak sice v místních kuřimských bovinách Zlobice přejdeme na měsíční periodicitu, ale na druhé straně se asi pustím do spolupráce s místní kabelovou televizí, takže příští rok asi zase nebudu mít tolik času, kolik bych si přál. Tolik na téma Brabcových barevných brýlí, které stále ještě neprozřely. mám však pocit, že jediná možnost je, že můj přítel František Horka vytvoří jejich první stránky a rozkecá, že tu jsou. V tom případě mi asi nezbude, než je začít naplňovat.

  Pokud jste neviděli pořad Přeludy Bokomary, který s Nokomarou a se mnou natočil Vladimír Merta, litujte. Byly to moc hezké obrázky. Natočil jsem i to silvestrovské Hnízdečko pro Český rozhlas praha a v Českém rozhlase Brno jsem definitivně přežil dalšího ředitele, pořady (každou středu od 9:30-10:00) mám i nadále. Historky Z mého života (Příběhy všední i nevšední už jdou na ČRo Praha, první díl 17. prosince, druhý a závěrečný někdy v lednu ve čtvrtek večer v 22:30). Zato v Zahradě jsem se nemihnul, měl jsem teploty a ztratil jsem hlas. Proto jsem ani nemohl uvádět Břestecký pinkl, což mne mrzí, ale nic s tím nenadělám. Nu a konečně poslední aktivita, kde jsem se objevil (kromě textu na desce Vlasty Redla a jeho Každý den jinak) je obal k vánoční desce Hradišťanu se Spirituál kvintetem, kde jsem redaktorem textu a slívnotátorem.

  Jak jsem psal minule, 20. 11. jsem se zúčastnil vyhlášení literární soutěže v Ostravě - jako porotce na semináři s autory. O tom, jaké práce vyhrály, viz rubrika Zelené vavříny - Ostravská literární soutěž. Zároveň jsem do rubriky Magsyas zařadil jednu dlouhou povídku, kde fabulace unikla autorce dokonale z rukou. Pobavíte se? Snad ano, v obou rubrikách.

  Dále tu máme rozhovor s Václavem Veselým, kapelníkem Irish Dew, a všestraným muzikantem, který se jako jediný může chlubit tím, že doprovázel Vláďu Mišíka i Jana Nedvěda. Měl by vyjít i v FC 1/99, ale nevím, jestli jej FC zařadí do svých stránek http://www.folkcountry.music.cz.

  V rubrice KNIHA pro mne poprvé došlo na poezii. Jde o básnickou sbírku Miroslava Holuba, vyšlou v obnovené edici KPP (Klubu přátel poezie). Mám z obnovení této edice radost a myslím si, že čas kolem vánoc je časem rozjímání, tedy proto. Ty, kdo se poezie bojí, uklidním a navnadím snad tím, že Holubovy básně mají v naprosté většině případů zřetelné epické jádro, čtěte to tedy jako příběhy.

  V tipu na desky jsem měl zase zavalený stůl předvánočními pozornostmi jednotlivých nakladatelství, takže adeptů byla řada. Vybral jsem nakonec ASPM na petynce, lajvku zachycující vrcholnou formu staré sestavy Spálený, Havlíček, Kalandra. DESKA pro mne. Tedy potěší především najazzlé folkáče a písničkařící jazzmeny.

  V rubrice Co chci říci - sedm let hubených se vracím k době před téměř devíti lety, kdy jsem jezdil s Václavem Klausem v předvolebním týmu jako jeho spíkr, a uvažuji dost hořce nad tím, jak se promeškal pravý čas. Aneb budou to poznámky laika na téma současná společenská a hospodářská situace a kdo nás z louže vytáhne.

  Drobné zboží přináší jednu takovou mikropovídku, co nosím už dlouho v hlavě. Vánoční zrovna moc není, ale doufám, že ji přijmete i tak.

  Hezké počtení, přání radostného prožití svátků vánočních, ať už pro vás znamenají připomínku Kristova narození, oslavu zimního slunovratu nebo jen konvencí přijatý den, ke kterému je třeba pomocí utrácení peněz udělat radost několika lidem, kteří si to ani nezaslouží, vám přeje

  Jiří moravský Brabec
  P.S. P. F. 1999
  Copyright (c) 1998, Zlin Net a.s.
  All rights reserved.