Čtěte Vystaveno 15. 11. 1998 [ kodovani ] Psát můžete na adresu: brabec@zln.cz . Nadávky mailujte na horka@zln.cz

Co zde můžete
(ale nemusíte) najít:
Pokud jste nečetli starší čísla , jsou tady pro Vás :
Navíc máme i index, kde si můžete najít všechny odkazy na jednotlivé rubriky
 • Index
 • Editorial

  Jak patrno, z mého měsíčníku se tichou cestou stává dvojměsíčník. Ale na druhé straně je zde šance, že se to zlepší, protože z místních kuřimských novin bude snad od nového roku ze čtrnáctideníku měsíčník, takže, když nepřibude jiná práce, mohu se víc pustit do Magazlínu a brabcových barevných brýlí, které stále ještě neprozřely.

  Natočil jsem s režisérem Vláďou Mertou a skupinou Bokomara půlhodinový pořad, měl by se na obrazovkách objevit na přelomu listopadu a prosince v rámci cyklu Jarmark. Zazní tam čtyři písničky s mými texty. Kromě civilní role opilce tam hraji i mně bližší postavu Boha. Nenechte si ujít. Navyprávěl jsem historky z mého života pro Český rozhlas Praha měly by z toho být dva pořady v cyklu Příběhy všední i nevšední, což jde někdy ve středu večer. Nevím kdy tam budu, ale jestli to někdo poslouchá, tak na mne narazí. Příští týden mne čeká natáčení v Čro Praha silvestrovského pořadu Hnízdečko (parodie na Peříčko) vystupují pouze osobnosti s ptačím příjmením. Uvádí Jakub Bažant. Ještě nevím, co si o tom myslet. Nu a měl bych se mihnout před televizními kamerami pořadu Zahrada. V Českém rozhlase Brno zase vyměnili ředitele a zase jsem to se svými pořady, zdá se, přežil. Už mám natočeno všechno do vánoc.

  V dohledné době vystupuji: 20. 11. vyhlášení literární soutěže v Ostravě - jako porotce na semináři s autory.

  21. 11. v Mohelnici jako porotce soutěže Mohelnická filmová písnička. Předsedou poroty je Jiří Suchý. Považuji si to za čest.

  27. 11. v Blansku jako porotce okresní soutěže FCT kapel Žíznivý Hardy. Blansko mám rád.

  28. 11. v Břestku uvádím 2. ročník přehlídky Břestecký pingl. O břestku více viz různí - Verše psané srdcem insitní poezie z moravskoslováckého Břestku (Magazlín č. 6)

  . V prosinci je vždy vystupovací chaos před vánoci, tak zatím radši nic neříkám, ale už se to nějak vrší.

  Teď ale k tomu, co vám dnes nabídnu. Rozhovor je s Jiřím Dědečkem, básničkářem a písníkem o tvorbě, odpovědnosti autora a angažovanosti. A taky o životě vůbec. Psal jsem ho pro FC, ale asi ne všichni jej čtete.

  Aférou s vyznamenaným nevyznamenaným Zilkem se zabývám v rubrice CO chci říci - Vyznamenaní nejsou svatí. Abych se přiznal, to je věc, která asi zaslouží mnohem větší diskusi, než jaké se jí dostalo, ale diskusi orientovanou jinak. Já jeden směr navrhuji.

  Jako vždy nejrozsáhlejší počtení nabízí KNIHA pro mne, tentokrát věnována skvělé a čtivé záležitosti Davida Lodge - Kam až se může. Doporučuji zejména katolíkům, sexuálním štvancům a milovníkům lehkého humoru a erotického dusna.

  Na rozdíl od naší samozvané hudební akademie já velká vydavatelství nepreferuji - to dokládá i můj výběr Natálie Velšmídové a její prvotiny Mým národům do rubriky DESKA pro mne. Kdo umí, ten umí.

  DROBNÉ zboží přináší reportáž z mé účasti v místní volební komisi v Kuřimi v komunálních volbách. Je (doufám) především humorná. Ale zabloudí-li do ní nějaký zakonodárce, třeba by z ní mohl načerpat náměty na opravu volebního zákona, čímž by udělal něco užitečného.

  Zákonodárci by měli asi navštívit i rubriku PAVĚDA, neboť se zde dozví mou novou právnickou teorii o tom, jak soudci jsou nezávislí i na zdravém rozumu. Ostatním zde poradím, jak lze beztrestně říci o panu dybovi, že je opravdový gauner.

  To mi něco připomnělo:  Internet proti monopolu


  Nu a zbývají poslední dvě rubriky, dost propojené. Přináším to nejoceněnější Trampské vavříny a nejneumělečtější Magsyas z letošního XXIV. ročníku Trapsavce. Ve vavřínech se zároveň dozvíte, jak se přihlásit do jubilejního XXV. ročníku.

  A to je pro dnešek všechno. Hezké počtení, slitování nad nestíhajícím autorem a pokud nevyjdeme do vánoc po čtrnácté, tak veselé vánoce vám přeje

  Jiří moravský Brabec
  Copyright (c) 1998, Zlin Net a.s.
  All rights reserved.