Čtěte Vystaveno 9. 9. 1998 [ kodovani ] Psát můžete na adresu: brabec@zln.cz . Nadávky mailujte na horka@zln.cz

Co zde můžete
(ale nemusíte) najít:
Pokud jste nečetli starší čísla , jsou tady pro Vás :
Navíc máme i index, kde si můžete najít všechny odkazy na jednotlivé rubriky
 • Index
 • Editorial

  Člověk nemá slibovat, co nesplní, nebo má splnit, co slíbil. Jenže ono je občas leccos jinak. Léto skončilo, brabcovy barevné brýle nevypukly a magazlín má zpoždění. Všechna vystoupení, která jsem tu anoncoval, jsem i obsolvoval. Mezi tím jsem rozvrtal byt a uděla si na dvě zdi většího pokoje knihovnu, kam jsem srovnal většinu svých knih. Byla to fuška. V batohu převážím příspěvky literární sutěže, které už jsem měl ohodnotit, ale ještě jsem je nedočetl. Je jich hrozně moc. Plíhalovi jsem odevzdal texty k zhudebnění na album Hanky Ulrychové, říkal, že to půjde. Minulý víkend jsem byl u Redla napsat s ním zase jeden text na jeho nové album (s kapelou). I to jsem zvládl.

  Přes léto jsem se na internetu pokud možno nezdržoval, abych si odpočinul. Ti, co mi majlovali, mne asi peroklínají, že ani neodpovídám. Inu nezlobte se, milí, ale já si chtěl opravdu odpočinout, ale nepodařilo se. Cítím se utahánm jak na konci zimy. Takže nevím, kdy se to zlepší a bude víc času. Souvisí to s dalšími aktivitami, ze kterých se nemohu vyzout. Možná k nim od konce září přibude vyučování tvůrčímu psaní textů a poezie na jedné brněnské škole pro dospělé (AHA!), ubyla část úvazku v rozhlase a dá-li Bůh, mohu od příštího roku doufat, že svůj kuřimský čtrnáctideník změním v měsíčník, což by mohlo konečně přinést víc volna.

  Teď ale k tomu, co vám dnes nabídnu. Mnoho toho nebude. Trapsavec - literární soutěž trampů má vyhlášení 20. 9. do té doby jsou tedy Zelené vavříny z ní čerpající tabu.

  DESKA pro mne se v září jmenuje Březen. Pokud vám to přijde divné, vězte, že čqs je relativní, ale kvalita této Skoumalovy novinky nesporná.

  Rozhovor jsem si v létě na nádvoří zámkohradu v Jindřichově Hradci a zpovídal jsem Ladislava Huberťáka Kučeru, který chudák přede mnou nadával na všechna náboženství světa netuše, že v tom jedu taky. Pak se moc pěkně omlouval... Jeho názory najdete zde: Huberťák.

  Co se týče Pavědy, dostal jsem dokonce řešení domácího úkolu navrženého minule.. já s tím ani nepočítal, o to víc to potěšilo. Byť i výsledek není správně. No, přečtěte si sami. Do příště bych chtěl vědecky zpracovat astrologii, ale nevím, jestli stihnu. PAVĚDA je tedy tentokrát spíš dovětek k minulému dílu- teorii aplikované Frontologie.

  V rubrice Co chci říci jsem podlehl svrbění a napsal něco o politice. Stať se jmenuje Politika všedního dne a politika jako nemoc.

  A konečně obsáhlé citace a krátké poznámky se tentokrát týkají mystické knihy Patricka Rotha Corpus Christi Čtení nelehké, mnohoznačné a jistě zajímavé. A to je pro dnešek vše.

  S literaturou souvisí i drobné zboží, nazvané tentokrát

 • Palmy a noty. Pojednává o tom, jaké hrůzy se mohou stát při překládání, a jaké může být jejich pozadí.


  Jiří moravský Brabec
 • Copyright (c) 1998, Zlin Net a.s.
  All rights reserved.