Čtěte Vystaveno 23. 6. 1998 [ kodovani ] Psát můžete na adresu: brabec@zln.cz . Nadávky mailujte na horka@zln.cz

Co zde můžete
(ale nemusíte) najít:
Pokud jste nečetli starší čísla , jsou tady pro Vás :
Navíc zavádíme index, kde si můžete najít všechny odkazy na jednotlivé rubriky
 • Index
 • Editorial

  Volby, volby, volby
  pozvedněme holby
  Ano, přemýšlel jsem, jestli vyjít před nimi, nebo po nich. Nakonec jsem si řekl, že nemá cenu vám před volbami vnucovat své názory, obzvlášť, když v těchto volbách jsem poprvé nebyl stoprocentně přesvědčen, zda volím správně. Tolik stran a jedna lepší než druhá! Pomalu na zbláznění. Pokud chcete číst něco o nich, odkazuji vás na své Drobné zboží, kde se zabývám myšlénkami, kdo sestaví vládu. Tato rubrika by měla být postupně aktualizována, což je jakýsi mezistupeň, mezi Magazlínem a chystanými Brabcovými barevnými brýlemi. Ty ale vypulíruji až v září, až mi skončí ježdění po republice.

  Nějak jsem nestihl udělat nic na téma Zelených vavřínů. Mám zde sice příspěvky trampské literární soutěže, ale nějak jsem se zamotal do úvah, jak to pojednání vlastně pojmout. Ale čas mě tlačí, v příštím čísle to snad bude vystaveno.

  DESKA pro mne je tentokrát věnována jedné pěkné reedici Vlasty Třešňáka. Poslouchat takové věci jako KOH-I-NOOR znamená bolestně si uvědomovat stagnaci českého textaření. Ba přímo úpadek. Sebe nevyjímaje.

  Rozhovor jsem si udělal v Praze a to s Emilem Viklickým. Jazzový, ale i nejazzový pianista, skladatel a přemýšlivý člověk, s nímž si u mne Folk&Country objednal krátký rozhovůrek. Ale byla by škoda nevyužít příležitosti a udělat něco navíc.

  Postupně se mi tu zabydluje rubrika PAVĚDA kde jsem se tentokrát pokusil o ukázku toho, jak lze o hovadinách psát matematizovaným vědeckým stylem hodným témat velkých - teorii aplikované Frontologie.

  V rubrice Co chci říci se tentokrát zabývám svými konzervativními názory na problém trvale udržitelného života a naší necitlivosti k ohrožení nejzákladnějších životních hodnot. Nebojte se, je to krátké, a je to celé dokázáno na jedné jedině reklamě.

  Kniha, kterou jsem zařadil tentokrát, je na rozmezí mezi literaturou vědeckou a nučnou, ale čte se jako beletrie. Je o sémiotickém výkladu některých oblíbených emblémů našich předků z minulého století, napsal ji Vladimír Macura a nazval poněkud neoriginálně. Český sen. Mohu vás však ujistit, že jinak je originální dost a dost.


  Můj skorodeník se bude jmenovat Brabcovy barevné brýle (BBB), což mu zajistí v seznamech slušné místo, hned vedle BBC. Spustím ho začátkem září, ale přes léto udělám ještě jeden tuctový Magazlín.

  Pokud mne chcete někde v létě zastihnout, budu na pódiích:
  25. 6. Beroun
  26.-27. 6. Vrchlabí - Krakonošův šejdovec
  3. - 5. 7. Zahrada - Náměšť na Hané
  13.-20. 7. Jindřichův Hradec - Folková růže - zde bych měl vést jakýsi seminář či školičku o textaření a psaní vůbec.
  1.8. - Ludkovice u Luhačovic - Ludkovická vlečka
  2.-7. 8. Kudrnovo Okolobrno (Náměšť nad Oslavou, Vídeń u Velkého Meziříčí, Žďár nad Sázavou, Sněžné, Polička, hrad Svojanov)
  7.-8. 8. Svojanovská Hláska - Hrad Svojanov
  15. 8. Tábor - Telegraf
  21.-22. 8. Žďár nad Sázavou - Horácký džbánek
  28. - 30. 8. Mohelnický dostavník - Mohelnice

  Pochopitelně budu občas i jinde - např. určitě v Telči, jen ještě nevím, kdy. Tak se mějte hezky, vemte batoh na záda a vyjděte si. Třeba se někde potkáme.
  Jiří moravský Brabec
  Copyright (c) 1998, Zlin Net a.s.
  All rights reserved.