Čtěte Vystaveno 14. 5. 1998 [ kodovani ] Psát můžete na adresu: brabec@zln.cz . Nadávky mailujte na horka@zln.cz

Co zde můžete
(ale nemusíte) najít:
Pokud jste nečetli starší čísla , jsou tady pro Vás :
Navíc zavádíme index, kde si můžete najít všechny odkazy na jednotlivé rubriky
 • Index
 • Editorial

  Tak zase Frantíšek nedojel. Ono je to docela dobře, ale Magazlin tím trpí. Ale popořadě. Původně jsme se domluvili, že se sejdeme 30. dubna na Beltine na Křivoklátě a až tam šestnáct hodin odslavíme začátek slunečnětopné sezóny, pojedeme 1. května ke mně a budeme dělat nad Magazlinem a nějakými novinkami. Protože jsme však oba cestou usínali, odložili jsme to o týden. Nu a udělalo se hezky a František nepřijel. Já v neděli večer dodatloval rubriky a teď čekám na to, odkud se můj milý provider ozve, abych mu mohl zamailovat číslo, aby ho on mohl vystavit.

  Příspěvky do Trapsavce jsem přečetl a oznámkoval, ale až do konce září jsou tabu. Ostraváci mi opis loňských příspěvků z literárnmí soutěže neposlali, takže nebudou ani Zelené vavříny, ani Junior. Ale v květnu se snad dostanu k výsledkům trampské literární soutěže, co ji pořádá Avalon, a něco z toho udělám.

  Další ztráta rubriky je Deska pro mě. Slyšel jsem jich za ten měsíc a něco asi šestnáct, ale žádná nebyla tak dobrá, abych ji nominoval. No, jedna ano, ale ta ještě nevyšla - Vánoční koncert Hradišťanu se Spirituál kvintetem. Až vyjde, upozorním.

  Tak a teď už k tomu, co zde najdete. Drobné zboží je opravdu drobné, ale praktické. Popisuje, jak můžete mít celý rok víno opravdu zdarma. Nejde o reklamní trik, i když za vším hledej Coca-colu.

  Rozhovor jsem se vypravil udělat do Otvovic, odkud sice pochází Hana Zaňáková (uměleckým jménem Lucie Bílá), ale kde žije i skvělý samorost, houslista, skladatel, kapelník a vůbec legenda české hudby Jan Hrubý.

  Po úspěchu s rubrikou PAVĚDA v minulém čísle, jsem se rozhodl pojednat o tom, jak my, exaktní typové, přistupujeme k pracem kuchyňským, tedy vařbě. Dívkám s choulostivými žaludky a nepoužitými mozky nedoporučuji.

  Z návštěvy u Milana Štědry v Sázavě jsem si přivezl hezký malý SAMIZDAT, tentokrát takový doplněk rodové kroniky. Zároveň se omlouvám, že jsem v Editorialu uvedl minule, že Zajícův samizdat se jmenuje Samizdat a on se jmenuje Tmavidlo. Ten dnešní pak Sekvence beletínské.

  V rubrice Co chci říci se tentokrát zabývám svými konzervativními mázory na drogovou represi, jakkoliv je řeč o cibulce, zrnkové kávě a mnoha dalších věcech, které se nakonec v toku mých myšlenek spojí a vlijí do jediné bažiny.

  Kniha, kterou jsem zařadil tentokrát, je opravdu počteníčko plné výtrysků skvělého aforisty, ale i odpovědného občana britského impéria. Kniha pro mne - G. K. Chesterton - Autobiografie


  Nejvíce ohlasů jsem dostal na uveřejněný projev Doktora Sládka. Zrovna dnes hlásili v televizi, že mu už konečně někdo málem rozbil hubu. Já vím, že facka není argument, ale na druhé straně jaký argument používat proti těm, kteří sami uznávají jako argument jen baseballové pálky?

  Pak se taky objevil dotaz od čtenářů z ciziny, zda bych u knih a desek nemohl uvádět, kde je objednat a za kolik. Bohužel, já to sám nevím, tyhle služby u nás nefungují tak snadno. Ale prý už některá virtuální knih- a deskokupectví jakž takž začínají plnit svou úlohu. Přes léto to asi vyzkouším a popíšu.

  V neděli 24. června vystupuji v Praze, uvádím pro arcidiecézi folkovou přehlídku hodných lidí Setkání, o týden později jsem v pátek a sobotu v Hlučíně na Zahrádce písničkářů. Jinak jsem se zařekl, že v červnu až do voleb na pódium nepolezu, aby mi tam někdo necpal nějaké pochybné kandidáty, abych je velebil. Předpokládám ovšem, že do voleb ještě napíšu jeden Magazlin.

  Konečně děkuji všem, co se zastali Jirky Černého, který by měl mít v dohledu své stránky www.nacerno.cz , na které se těším. Nějaké pokusné už mu udělali, byl jsem na nich, ale uvádím až konečnou adresu.

  Můj skorodeník se bude jmenovat Brabcovy barevné brýle (BBB), což mu zajistí v seznamech slušné místo, hned vedle BBC. Akorát nevím, jestli to má cenu začínat do prázdnin, protože během nich asi spíš nebudu než budu fungovat.

  Ostatně jaro nějak rychle proběhlo a už tu máme léto. Jen aby nám vydrželo, to vám přeje
  Jiří moravský Brabec
  Copyright (c) 1998, Zlin Net a.s.
  All rights reserved.