Vystaveno 11.4.1997 [ kodovani ] Psát můžete na adresu: brabec@zln.cz . Nadávky mailujte na horka@zln.cz

Co zde můžete
(ale nemusíte) najít:ÚVODEM

Už je to přes dvacet let, co jsem se stal šéfredaktorem školního časopisu. Bylo to na přírodovědné fakultě university, která se zrovna v té době nejmenovala Masarykova, a ten časopis soustředil dohromady několik lidí, na které dosud rád vzpomínám.
Pak šel život dál a já školy zanechal, neboť jsem se domněl, že buňky kulturonosné ve mně vytlačily buňky přírodovědné. Postupně jsem začal psát do samizdatu a po obratu v roce 1989 a krátké epizodě v roli placeného kulturního pracovníka jsem se stal Volnou nohou. To znamená, že se živím psaním, mluvením a pobytem na jevišti.
Většina mých kolegů ale zůstala nějak přírodním vědám věrná. Ke své velké radosti jsem se s dvěma z nich setkal ve Zlíně a ejhle, kromě svých živob(y)(i)tíček provozují server Internetu (snad může být providerují). Slovo dalo slovo a dohodli jsme se, že zkusíme znovu vydávat časopis. Bez papíru, bez tiskáren a podobně, prostě virtuálně.
Když jsme přemýšleli, jakýže by to měl být, shodli jsme se, že kulturní, neboť publicistiku dobře očuchává tu pes, tam dědeček či hanák. A tak vznikl náš MAG - kulturní magazlín. Jsme na startu a jaký chytnem vítr záleží i na vás. Každopádně zatím se prohlašme půlměsíčníkem a otevřeme několik pravidelných rubrik.
Rozhovor - tentokrát s Jurou Pavlicou. Původně byl určen pro časopis Folk&Country (jednoho z mých chlebodárců). Ale jakýmsi škobrtnutím v redakci byla omylem zalomena neautorizovaná verze. Kdo chcete znát tu konečnou - máte možnost zde.
Textáze - druhá a poslední rubrika převzatá z mé práce pro Folk&Country. Jejím autorem vlastně nejsem já. Zadávám vždycky čtenářům napsat nějaký písňový text. Nejlepší z nejlepších jsou uveřejněny v časopise, ale my vám jich můžeme nabídnout anonymně mnohem víc. A vy můžete hlasovat, který je ten nej pro vás.
Magsyas - název je podobný slovu Marsyas a má proč. Jakožto častý porotce různých literárních soutěží jsem se rozhodl vás zde seznamovat s různě ujetými literárními dílky amatérů.
Kniha pro mne - Antropoložka na Marsu. Recenze knihy, která mne zaujala.
Deska pro mne - Neboť jsem i hudební publicista a - jak spočítali kolegové - třeba uplynulý rok jsem z pracovních důvodů musel slyšet přes 270 nosičů, to by bylo, abych každých půl měsíce jednu zajímavost nenašel.
Junior - A to je výlov zajímavých literárních pokusů kolegů školou povinných.
Drobné zboží - krátké články, glosy, myšlénky a jiné útvary.
Soutěže, konkursy - na tomto místě bychom rádi shromažďovali všechna vyhlášení literárních i hudebních (a možná i výtvarných) soutěží, kterých se můžete zúčastnit, i se základními propozicemi. Můžete se, pořádáte-li něco podobného, přidat. Podmínka - u literátů nabídnout něco z vítězných prací k publikaci u nás, nebo publikovat v Internetu sami a nám dát k dispozici aspoň odkaz.
Zelené vavříny - a zde by měly být právě ony vítězné povídky a básničky a podobně. Kolegové z tištěných periodik si mohou říci o kontakty na autory a publikovat a platit jim.
To jsme my - představení členů našeho vznikajícího kolektivu:
-Jiří moravský Brabec

Když jsme přemýšleli o názvu, napadlo nás, že by nebylo od věci pojmenovat náš magazlín VIDITELNÝ BRABEC. Tím by bylo zřejmé, kdo na svých bedrech ponese největší díl odpovědnosti za obsah a kdo tudíž bude mít největší obdiv kulturymilovných dívek a žen. Ale pak jsme přece jen došli k závěru, že by to již nebyl název ve světě internetu orginální , navíc máme tu špatnou zkušenost z českých hospod a hájů , že objednaná porce na talíři často nesplní naše představy. A to už nepočítám nás vegetariány, kteří, propagujíce českou jógu, by mohli dostat po pozření i homeopatického množství masa záchvat kanibalismu.
Navíc skutečně nechceme býti slovem jednoho muže, což se stává zároveň výzvou i pro Vás ostatní.
-František Horka

I vy můžete být na této stránce, budete-li pro nás a s námi dělat náš kulturní magazlín MAG.
Copyright (c) 1996, Zlin Net a.s.
All rights reserved.